NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Jak zapisać się na kurs?

Najlepiej poprzez formularz rejestracyjny na naszej stronie internetowej.  Można tego dokonać również w naszym biurze, oraz przez telefon. Ostateczna rezerwacja miejsca na kursie następuję po wpłaceniu zaliczki za kurs.

Do kiedy muszę zapisać się na kurs?

Co najmniej za 2 tygodnie przed rozpoczęciem kursu. Nie warto odkładać zapisów na ostatnią chwilę, ponieważ są one bardzo popularne i często brakuje miejsc. W wypadku gdy na konkretnym kursie są jeszcze wolne miejsca, zapisów można dokonywać nawet w dniu rozpoczęcia kursu.

Jak mogę zapłacić na kurs?

Opłaty za kurs można dokonać przelewem bankowym na konto w PLN, przelewem bankowym na konto w USD, EURO (dane do przelewu poniżej).

Dane dla płatności bezpośrednich zlecanych w Polsce:
Właściciel rachunku: SVCOM Sp.z o.o.
Nazwa banku: Bank Millennium S.A.
ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
Nr konta (PLN): 14 1160 2202 0000 0003 4102 2288
Nr konta (EUR): 26 1160 2202 0000 0003 4990 7563
Nr konta (USD): 63 1160 2202 0000 0003 4990 7770

Dane dla płatności zlecanych z zagranicy:
Właściciel rachunku: SVCOM Sp.z o.o.
Nazwa banku: Bank Millennium S.A.
ul. Stanisława Żaryna 2A, 02-593 Warszawa
SWIFT: BIGBPLPW
IBAN (PLN): PL 14 1160 2202 0000 0003 4102 2288
IBAN (EUR): PL 26 1160 2202 0000 0003 4990 7563
IBAN (USD): PL 63 1160 2202 0000 0003 4990 7770

Tytuł płatności: Opłata za kurs językowy + Imię i Nazwisko

Słuchacz ponosi wszystkie opłaty bankowe.

Czy szkoła pomaga w uzyskaniu wizy do Polski/ Karty pobytu?

Jako szkoła wydajemy zaświadczenia o przyjęciu na kurs potrzebne do złożenia wniosku o wizę/kartę pobytu. Są tam informacje o wybranym kursie, jego terminach, poziomie, częstotliwości zajęć oraz o kwocie jaka została wpłacona w ramach kursu.

Niezbędne dokumenty będą wystawione po podpisaniu umowy i opłaceniu kursu.

Dokument ten zwykle pomaga w uzyskaniu wizy/ karty pobytu, nie daje jednak gwarancji, że każdy zapisujący się na kurs ją otrzyma. Nie wystawiamy zaproszeń.

Czy są jakieś granice wiekowe dla osób zapisujących się na kurs?

Górnych granic wiekowych oczywiście nie ma. Są to kursy dla osób w wieku 16+. W wyjątkowych przypadkach, za pisemną zgodą opiekuna, przyjmujemy na kurs również osoby młodsze. Dzieciom zwykle proponujemy lekcje indywidualne, lub, gdy zbierze się odpowiednia liczba chętnych, tworzymy grupy.

Skąd będę wiedział, na którym poziomie jestem?

Aby sprawdzić swój poziom językowy wystarczy przyjść do naszej szkoły na rozmowę z lektorem. Poprosimy Cię też o wypełnienie pisemnego testu. Na spotkanie z nami zarezerwuj ok. 30 minut. Test kwalifikacyjny znajduje się również na naszej stronie internetowej: TEST.

Zapraszamy codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 17:00 do 20:00, Warszawa, ul. Koszykowa 10, lok.4

Co zawiera cena kursu?

– określoną liczbę godzin lekcyjnych z wykwalifikowanym i doświadczonym lektorem
– dodatkowe materiały (poza podręcznikiem) wykorzystywane podczas zajęć
– test końcowy
– Zaświadczenie o uczestnictwie w kursie języka polskiego

Czy można otrzymać zaświadczenie, że uczestniczę w kursie?

Zaświadczenie bywa potrzebne naszym kursantom starającym się o wizę lub przedłużenie legalnego pobytu w Polsce. Odpowiednie zaświadczenia wystawiamy osobom, które zapisały się na wskazany kurs i wpłaciły pierwszą ratę.

W jakich godzinach odbywają się zajęcia?

Kursy odbywają się w godzinach porannych jak i popołudniowych oraz wieczornych.

Intensywne kursy zazwyczaj organizowane są przed południem, kursyStandardowe, Semestralne,  Półroczne oraz Roczne– rano ( 9.00) lub wieczorem (17.00; 18.40). Kursy indywidualne – w godzinach zaproponowanych przez uczniów.

Ilu studentów jest w grupie?

Liczba studentów w grupie to 6-10 osób, jednak przeciętnie grupa liczy 8 osób.

W jakim języku odbywają się zajęcia?

Zajęcia prowadzimy TYLKO w języku polskim – jest to najlepszy sposób aby najszybciej nauczyć się języka. Oczywiście w ekstremalnych sytuacjach używamy języka angielskiego, rosyjskiego lub innego, w którym porozumiewają się uczniowie. Sprawy organizacyjne omawiane są w języku rosyjskim/angielskim (w biurze i z nauczycielem)

Na jakich poziomach odbywają się kursy?

Kursy odbywają się na każdym poziomie znajomości języka polskiego (A0 – C2). Przed przystąpieniem do kursu przeprowadzamy testy kwalifikacyjne.  Na podstawie wyników testu pisemnego oraz rozmowy z lektorem możemy wybrać dla Państwa grupę na odpowiednim poziomie zaawansowania.

Czy jest możliwe łączenie lekcji indywidualnych z kursem w grupie?

Oczywiście. Zawsze można zamówić lekcje indywidualne, zwłaszcza gdy np. z powodu dłuższej nieobecności chce się nadrobić stracony materiał.

Czy dostanę certyfikat na koniec kursu? Czy jest on respektowany przez uczelnie?

Po ukończeniu kursu językowego nasi studenci otrzymują zaświadczenie o ukończeniu kursu. Warunkiem uzyskania zaświadczenia jest obecność na przynajmniej 80% zajęć i zaliczony test końcowy (min. 60%). W celu otrzymania dokumentu, prosimy o kontakt z Dyrektorem po zakończeniu kursu. Certyfikat wydawany przez nasze Centrum  jest respektowany przez większość uczelni i firm, jako dokument potwierdzający znajomość języka polskiego na danym poziomie. Informacje na temat certyfikatowych egzaminów państwowych ze znajomości języka polskiego jako obcego można znaleźć tutaj.

Jak długo trwa nauka na jednym poziomie?

Nauka na każdym poziomie (A1,  A2, B1, B2) obejmuje 3 moduły (ok. 90 godzin).  Kolejne poziomy zaawansowania (C1, C2) wymagają nieco dłuższej pracy i zwykle nauka trwa 4 moduły, (ok. 120 godzin.)